Mimo trwającej pandemii i związanych z nią problemów, wakacje spędzane w Pruskich nie były nudne. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie startowało  w konkursie ofert na zajęcia dla szkolnej młodzieży i uzyskało dotację Urzędu Marszałkowskiego na zorganizowanie dzieciakom sportowych letnich atrakcji. Brakujące środki dołożył Wójt Gminy Osie, a całość  społecznie przygotowali i poprowadzili  mieszkańcy wsi, zrzeszeni w Stowarzyszeniu.

Program sportowych wakacji obejmował  kolejny etap nauki pływania na krytym basenie hotelu Evita w Tleniu. Był również dwutygodniowy kurs sportowego, grupowego tańca Breakdance, z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych. Te zajęcia przyniosły dużo radości i na pewno poprawiły fizyczną sprawność uczestników. Wakacjom przyświecało także hasło ” Cudze chwalimy, ale swoje znamy”. Żeby poznać okoliczne, borowiackie atrakcje, dzieci pojechały na autokarową wycieczkę do Gołąbka i przeszły przepiękną ścieżką przyrodniczą „Jelenia Wyspa”. Przewodnikami w tej wyprawie byli Patryk Bośko, specjalista Służby Leśnej i młody stażysta Mikołaj Klaman. Dzięki ich wiedzy oraz  umiejętności ciekawego przekazania informacji i opowieści o lesie, wyprawa była atrakcyjna i bardzo wartościowa.  Kolejna przyrodnicza wycieczka to rowerowy wyjazd do Trzebcin i przejście malowniczą leśną ścieżką edukacyjną „Jezioro Wypalanki”. Sportowe zajęcia trwać będą jeszcze we wrześniu, w tym tworzenie i treningi  drużyny mini piłki, która reprezentować będzie Pruskie w meczach o przechodni puchar Wójta Gminy Osie, rozgrywanych corocznie z  reprezentacją sąsiedniej wsi Wierzchy. 
Wakacje zostały utrwalone w pracach plastycznych wykonanych przez dzieci różnymi technikami w czasie świetlicowych warsztatów.