Udane ferie

 

W minione właśnie, zimowe ferie, dzieciaki w Pruskich nie musiały siedzieć w domach . 

Jak co roku mieszkańcy wioski, zgrupowani w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie przygotowali dla młodzieży  tydzień, pełen atrakcyjnych zajęć. Były warsztaty plastyczne w świetlicy, w czasie których uczestnicy robili  karnawałowe maski i kapelusze na czekającą ich zabawę. Zrobili także laurki i wyczarowane z papieru kwiaty na Dzień Babci i Dziadka. .Seniorzy zaproszeni zostali do świetlicy na okolicznościową uroczystość , z kawą i ciastkiem.oraz z dedykowanymi dla nich wierszami.

Ciekawym dniem była piesza, zimowa wycieczka do lesniczówki Zacisze, gdzie leśniczy Konrad Paliwoda z panią leśniczyną przygotowali ognisko i ciepłą herbatę .
Nagrodą dla  uczestników była autokarowa wycieczka do Torunia, do multikina i do Domu Legend Toruńskich . Tam dzieciaki obejrzały inscenizację kilku toruńskich legend. W tych interaktywnych przedstawieniach brali udział nie tylko aktorzy,, ale również widzowie, co wszystkim niesamowicie  się podobało.
Tydzień ciekawych zajęć możliwy był dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Wójta Gminy Osie ., a także społecznej pracy członków Stowarzyszenia .