Kolejny raz mieszkańcy wioski, społecznie działający w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi ;Pruskie , przygotowali dla najmłodszych zestaw ciekawych zajęć na drugi tydzień zimowych ferii. Był dzień świetlicowych gier sportowych, warsztaty kulinarne z robienia kolorowych i zdrowych kanapek,połączone ze wspólnym ucztowaniem, a także warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, w czasie których dzieciaki tworzyły dekoracje na zbliżające się święta. Tradycyjnie już, odbyła się zimowa, piesza wycieczka do leśniczówki Zacisze, gdzie leśniczy Konrad Paliwoda czekał z ciepłą herbatą i przygotowanym ogniskiem do pieczenia kiełbasek.
Ważnym wydarzeniem było spotkanie z policjantem, dzielnicowym Damianem Zielewskim, który rozmawiał z uczestnikami o bezpiecznym użytkowaniu dróg, poruszaniu się rowerem, a także o konieczności ograniczonego zaufania i zachowania ostrożności w stosunku do obcych osób.

Specjalnymi gośćmi zajęć byli strażacy z Jednostki Ratowniczej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Przygotowali oni pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy i uczyli tego w trakcie ćwiczeń.
Zakończeniem tygodnia świetlicowych ferii był autokarowy wyjazd do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, gdzie młodzież dodatkowo uczestniczyła w ciekawych warsztatach pn. ” Co żołnierz nosi w plecaku” – historia umundurowania i wyposażenia polskiego żołnierza.” Ostatnią atrakcją było wejście do multikina , z wyborem filmu dla różnych grup wiekowych .
Każdego dnia , w świetlicowej kuchni, rodzice przygotowywali dzieciom ciepły posiłek.

Wszystkie zajęcia były dla uczestników bezpłatne, dzięki dotacjom uzyskanym przez Stowarzyszenie od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz od Wójta Gminy Osie. Zajęcia przygotowali i społecznie prowadzili mieszkańcy wsi zrzeszeni w Stowarzyszeniu.